top of page

Методичні рекомендації учням щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 

 

Запорукою успішного проходження ЗНО є завчасна підготовка до нього.

 

1. Будьте чесними перед собою! Ще і ще раз перечитуйте незрозумілий матеріал, повертайтеся до завдань, які Ви ще не змогли здолати, набивайте руку на виконанні тесту.

2. Необхідно почати готуватися за обраними для тестування предметами вже зараз. Ураховуйте те, що учень здає на ЗНО 3-4 предмети, ще необхідно залишити час на шкільну програму, щоб отримати хороший середній бал атестату. 
3.  Форму, метод підготовки кожен обирає для себе сам, але загалом ретельне підготовка займає великий проміжок часу. Якісна підготовка з однієї навчальної дисципліни триває до 2-х годин 2-3 рази на тиждень протягом 5-6 місяців.

4. Тренування у виконанні тестових завдань дає можливість познайомитися з типовими конструкціями тестів, зрозуміти їх структуру. Тренуватися можливо за завданнями минулих років чи за іншими друкованими збірниками, що мають відповіді. 

5.  Дуже важко підготуватися за методикою, зазначеною вище, адже у тестових зошитах зібрані запитання, що охоплюють увесь курс, а не конкретну тему, яку ви зараз опрацьовуєте.
      
      

6. Читати завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умову запитання за „першими словами” і добудовувати кінцівку у власній уяві.
      
 7. Думати тільки про поточне завдання.

  8. Розплануйте час виконання тесту таким чином, щоб мати можливість повернутися до складних запитань, які Вам спочатку пропустили.

  9.  Підготуватися до написання твору-мініатюри /українська мова/. Це складне завдання, за якісне виконання якого отримується вагома кількість балів. Підготовка до цього виду роботи має свої тонкощі. 
 10. Записатися та пройти пробне тестування за профілюючими предметами. Це дасть можливість перевірити свої знання, зрозуміти механізм, морально підготуватися до майбутніх іспитів, отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

 

 

 

 


 

bottom of page